Uran Marin
Teknik Servis
Tadilat
Tasarım
İmalat
Proje Yönetimi
Danışmanlık

Uran Marine
 
Boya
 

boya, yat boyası, tekne boyası, epoksi, epoksi boya, cila, uran marin

Boyalar farklı amaçlarla kullanılır ancak hepsi farklı yüzeyleri korumak ve güzelleştirmek için tasarlanmışlardır. Vernik gibi bazı boyalar pigment içermemektedir, bazıları ise anti-korozif ve "zehir" özelliğiyle yüzeyleri korur. 

Tüm boyalarımız aşağıda belirtilen 5 bileşenden oluşur.

Bağlayıcı, bir boyanın ana maddesidir. Ancak mükemmel bir bağlayıcı ile yüksek kaliteli ürünler elde edilebilir. Bağlayıcının görevi, boyadaki farklı maddelerin bir arada bulunmasını ve boyanın uygulamada yüzeye yapışmasını sağlamak, koruyucu bir yüzey oluşturmaktır. En çok kullanılan bağlayıcıların başında alkid, akrilik, poliüretan, PVA, polyester ve epoksi gelir.

Dolgular, talk, kil, baryum sülfat ve kalsiyum karbonat gibi doğal minerallerdir. Dolgu maddeleri, boyaya kıvamını veya dokusunu verebilir. Böylece yüzeyin yansıtma özellikleri üzerinde etkisi bulunur.

Pigmentler katı, çözülmeyen, boyaya rengini veren maddelerdir. Kapladığı yüzeyi tamamen kapatır. Pigmentler, yüzeyi ayrıca korozyona, su altı kirlenmesine ve UV ışınlarına karşı korur.

Solventler boya içindeki uçucu maddelerdir. Boyaya uygun yoğunluğu sağlarlar ve uygulamasını kolaylaştırırlar.

jotun yat boyası, uran marin yat boyası jotun yat boyası, uran marin yat boyası jotun yat boyası, uran marin yat boyası jotun yat boyası, uran marin yat boyası

 

 
   
Anasayfa Kurumsal İletişim Uranmarin Kocaeli Gölcük Ahşap Kompozit Deck Kaplama